7

Simplicate 10 jaar in de flow

NIEUWS
PLF 20230303 9576 1
Femke Bakker

Hoera! Simplicate bestaat tien jaar 🥳 In 2014 startten Peter Hager en Gerard Loode met Simplicate. Ze vonden bestaande software onnodig complex. Daar moest iets aan gedaan worden. Hun missie was helder: ze wilden zakelijke dienstverleners simpelweg succesvoller laten zijn, door complexiteit uit de dagelijkse bedrijfsprocessen halen. En die succesformule sloeg aan. Tien jaar later zijn we met ruim 80 collega’s en helpen we samen meer dan 1.500 bedrijven om door te groeien. Benieuwd naar de mooiste momenten van de afgelopen tien jaar? We zetten ze voor je op een rij.

2013 - ‘Het moet toch veel makkelijker kunnen’

Als Peter en Gerard één ding frustrerend vonden, was het wel de complexiteit van veel software die destijds op de markt was. ‘Dat moet toch veel makkelijker kunnen!’ Dus sloegen ze de handen ineen. In de avonduren startten registeraccountant Gerard en bedrijfskundige Peter met de ontwikkeling van een nieuwe applicatie die de complexiteit uit je bedrijfsprocessen haalt. Eenvoud is de basis, bij alles wat we doen. Vanuit die gedachte, daar aan de keukentafel, ontstond het idee voor de naam die alles samenvat: Simplicate. Het was de start van ons avontuur.

Simplicate 10 jaar 1

2014 - van keukentafel naar KvK

In 2014 was het dan zover: Simplicate werd officieel opgericht. De eerste medewerkers kwamen in dienst en gingen aan de slag in het kantoor aan de Rozenburglaan in Groningen. Jos Medema, engineer, is er al tien jaar bij. Met een grote grijns memoreert hij: ‘Vanaf het moment dat we zijn begonnen tot nu is het een grote achtbaan. Als ik bezig was met een issue, stond Gerard om het halfuur bij me met de vraag: “Is het al opgelost?” Hij wilde geen ingewikkelde vragen, maar wilde alleen weten: werkt het wel of niet en wanneer is het klaar. We werkten veel, ook wel eens in de weekenden. De laptop ging overal mee naartoe. Soms is het werken bij Simplicate nog steeds een achtbaan, maar hij neemt nu wel minder loopings. Ik had het voor geen goud willen missen.’

Simplicate 10 jaar 2

2015 - Ontwikkelen doen we samen

Simplicate verhuisde naar het eerste eigen kantoor aan de Laan Corpus den Hoorn 108 in Groningen. Gerard vertelt: ‘Het was echt een mijlpaal dat Excap als eerste bedrijf ging werken met Simplicate. Dan moet het product ineens ook alle beloftes waar gaan maken, terwijl we tegelijkertijd nog veel moesten doorontwikkelen.’ Arjen van Excap herinnert zich nog goed hoe hij bij Simplicate terecht is gekomen: ‘Wij zochten een nieuwe CRM-partij. Toen zei Gerard: “Ik ben toevallig ook zelf met iets bezig.” Dat jullie ons als klant lieten meedenken met jullie nieuwe business, dat hebben jullie fantastisch gedaan. We zijn nog steeds blij dat we toen klant bij jullie zijn geworden.’

Simplicate new office

2016 - Simplicaters gezocht!

Met de toename van het aantal klanten, breidde het team razendsnel uit. Zo kwamen er veel nieuwe collega’s bij de teams development, customer success, sales en marketing. Dat leidde tot een nieuwe uitdaging: hoe zorg je dat de cultuur niet verandert? Vanaf de start worden alle collega’s meegenomen in de bedrijfscultuur. Omdat we Simplicate heten, willen we alles wat we doen zo eenvoudig mogelijk maken. Ook intern. We delen onze resultaten en doelstellingen met alle collega’s, zodat je je betrokken voelt, je expertise blijft doorontwikkelen, maar ook met verfrissende oplossingen komt. Tegelijk ben je meer dan je functie. We komen daarom ook met leuke initiatieven zoals een mannequin-videochallenge tijdens ons eerste Simplicate kerstdiner. Tien jaar later blikt Gerard terug: ‘Ik ben er trots op dat we ondanks de snelle groei ons DNA en onze cultuur in stand hebben kunnen houden.’


Verder bezochten we dit jaar voor de eerste keer een beurs om nieuwe markten aan te boren. Ken je ons oude logo nog? ;)

Simplicate 10 jaar 4

2017 - van Amsterdam naar Antwerpen

Vanuit Groningen is het wel een heel eind rijden om heel Nederland te veroveren. Dus kwam er een tweede kantoor bij in Amsterdam. Met de groei in aantal collega’s werd het teamgevoel alleen maar sterker; collega’s zochten elkaar zelfs op in hun vrije tijd om samen te gaan mountainbiken. Ook gingen we op ons eerste teamweekend naar Antwerpen. De verhalen zijn nog steeds legendarisch, maar díe foto’s kunnen voor de reputatie van onze collega’s beter geheim blijven ;)

Simplicate 10 jaar 5

2018 - ‘Houd je hoofd koel, met onze gelikte softwaretool’

Met die verfrissende boodschap - en een ijscokar - gingen we op bezoek bij onze klanten. De software ontwikkelde zich steeds sneller. Zo hadden we in 2018 de diensten in Simplicate rechtstreeks gekoppeld aan de facturatie, waardoor de factuur dezelfde structuur kreeg als de offerte. En je dus sneller kon factureren. Verfrissend hoe sommige simpele dingen nu zo vanzelfsprekend zijn!

Simplicate 10 jaar 6

2019 - snelst groeiende b2b-techbedrijf van Nederland

Tijd voor een feestje! Simplicate werd 4e in de Deloitte Technology Fast 50. Peter herinnert zich het nog goed: ‘Een groei van 3013% in zo’n korte tijd leidde tot bizarre uitdagingen. Het vroeg veel van onze collega’s. Deze plek in de Fast 50 was een erkenning voor ons team en we zijn nog steeds enorm dankbaar voor het vertrouwen dat we elke dag krijgen van onze klanten en partners.’

In dit jaar waren we ook uit ons jasje gegroeid. Daarom verhuisden we naar het huidige kantoor aan de Laan Corpus den Hoorn 102-1. Dat vierden we groots met een open huis voor onze klanten.

Simplicate 10 jaar 7

2020 - capaciteitsplanning & coronatijd

Oké, 2020 was misschien niet het leukste jaar. Ondanks het vele thuiswerken door het nieuwe coronavirus, werkten we hard door. Alle afspraken met onze klanten gingen online verder. Ook lanceerden we de nieuwe modules capaciteitsplanning en business intelligence (BI). Met deze enorme toevoeging aan de software heb je nog meer inzichten in je planning en prestaties. Verder voegden we de creditflow en tweewegs agenda-integraties toe. En met een beetje humor hielden we allemaal de moed erin. Er werd flink wat afgevlogd door de collega’s, die hun passie deelden in de thuisvideo’s. Alles kwam voorbij; van kooktips, klassieke auto’s, wc-rollen hamsteren tot dansvideo’s.

Simplicate 10 jaar 8

2021 - meer nieuwe productontwikkelingen

We gingen het veld in tijdens ons teamuitje in Holten en kwamen na een dropping, zeepkistenrace en een wijnproeverij met veel nieuwe energie en inspiratie terug. Dit jaar kwamen we met meer nieuwe productontwikkelingen. Zo lanceerden we de nieuwe registratie voor de urenmodule, waardoor uren schrijven nog gemakkelijker gaat. Ook is het geweldig om te zien dat onze klanten ieder jaar succesvoller worden, mede door het werken met Simplicate; jullie verschijnen steeds meer in succeslijsten van best presterende bureaus, zoals de FD Gazellen en Emerce 100!

Simplicate 10 jaar 9

2022 - nieuwe huisstijl

Yes! 2022 is het jaar dat we elkaar weer fysiek mogen ontmoeten. Bijvoorbeeld op kantoor, bij klanten, bij de wedstrijden van Ajax, op de Accountancy Expo en tijdens ons Oktoberfest met collega’s. In de tussentijd werkten we ook aan een nieuwe huisstijl en introduceerden we ons nieuwe logo.

2023 - vernieuwde Simplicate app

Ook de Simplicate app kon een nieuwe look gebruiken. Daarom lanceerden we de nieuwe mobiele app; nog veiliger, sneller en mooier dan de vorige versie. Na een creatieve boost tijdens ons teamuitje in Berlijn, bereidden we ons voor op een groot datamigratieproject. Omdat we steeds meer klanten aansluiten, zochten we een datapartner waarmee we duurzaam en veilig door kunnen groeien. Dat is Amazon Web Services geworden.

Simplicate 10 jaar 10

2024 - samenwerking met Blinqx

En dan zijn we alweer bij 2024, het jaar waarin we 10 jaar bestaan. Nu zijn we met bijna 80 collega’s. Dit jaar zijn we samengegaan met Blinqx, zodat we met deze groep onze krachten nog meer kunnen bundelen. Gerard zegt: ‘Ieder bedrijf stelt zich steeds de vraag: waar gaan wij naartoe? Ook wij. Wij willen onze marktpositie verstevigen en onze software verder verbeteren en uitbreiden. Zo kunnen we nog meer klanten helpen om hun volle potentieel te bereiken. Om onze doelen te bereiken is kennis, kapitaal en ondernemerschap nodig. We leerden de mensen achter Blinqx kennen en zagen nuchtere, gedreven en bewezen ondernemers met enorme ambities. Wij zijn klaar om verder te groeien, samen met onze klanten.’

Op naar de volgende tien jaar!

Simplicate 10 jaar 11